وبلاگ رسمی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)

۲ مطلب در فروردين ۱۳۹۵ ثبت شده است

روابط عمومی جامعه اسلامی دانشجویان – در روزه دوشنبه 30/01/1395 به همت تشکل جامعه اسلامی دانشجویان برنامه "کرسی آزاد اندیشی" تحت عنوان " روابط دختر و پسر، جهان سنتی و جهان مدرن"  برگزار شد که با استقبال مناسبی از سمت دانشجویان روبرو شد.

در این برنامه که طرفین بحث آن را دانشجویان این دانشگاه تشکیل می دادند بحث های مختلفی به میان آمد که این مسائل از جانب دو طرف این بحث آقای مجتبی تسنیمی(فعال دانشجوئی و دبیر اسبق جاد) و آقای حامد هنرخواه(فعال دانشجوئی اصلاح طلب) مطرح می شد.

مجری – کارشناس این برنامه ، با توجه به حساسیت موضوعی بر عهده یکی از جامعه شناسان مطرح کشور، جناب آقای دکتر محمدرضا صلح جو بود که علیرغم سابقه خود در معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) از داوران بین المللی قرآن کریم نیز بشمار می آیند و از این جهت کمک شایانی به ساماندهی بحث نمودند.

در پایان این بحث که با استقبال مناسب دانشجویان روبرو شده بود، بعلت سئوالت کتبی و اصرار به پرسش حضوری دانشجویان،بیش از دو ساعت به طول انجامید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۹۵ ، ۱۰:۲۹

روابط عمومی جامعه اسلامی دانشجویان -  به همت تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین ، در محل دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) تریبون آزاد دانشجوئی با موضوع "سربازی ، اجباری یا اختیاری" در روز یکشنبه 29/01/1395 همزمان با روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، برگزار شد.

در این تریبون آزاد ، دانشجویان با توجه به دیدگاه های خود به مخالفت و یا موافقت با شرایط سربازی پرداختند.

- عده ای از دانشجویان اعتقاد به ادامه شرایط خدمت نظام وظیفه سصورت کنونی داشتند و با اجباری بودن آن موافق بودند. استدلال این دسته از افراد مواردی چون وظیفه دانستن خدمت به میهن اسلامی و همچنین آمادگی برای حفاظت و حراست از مرز های مقدس نظام اسلامی، آموختن نظم و ترتیب  بودند.

- عده ای دیگر نیز به مخالفت با شرایط موجود پرداخته و خواستار بهبود شرایط و تغییر قانون بودند و اعتقاد به مسائلی از قبیل اتلاف 2 سال از روز های اوج جوانی در خدمت سربازی، متحمل شدن شرایطِ غیر بهداشتی و غیر اخلاقی (از قبیل توهین و تحقیر توسط مقامات ارشد غیر کادری- ) ، کشیده شدن به دامان اعتیاد و ... بودند.

- دسته ای دیگر از دانشجویان اعتقاد به بهبود شرایط تقسیم نظام وظیفه و همچنین بهره گیری از سرباز ها در موارد تخصص ایشان و همچنین کاهش و بهینه نمودن زمان خدمت وظیفه بود.

در اظهار نظری جالب یکی از بانوان حاضر در مراسم علاقه به ایجاد فضای سربازی برای بانوان نیز نشان داد و این امر را امری لازم دانست.

در انتهای مراسم دانشجویان به اتفاق خواستارحضور مسئولان در حوزه خدمت نظام وظیفه و پاسخگوئی به سئوالات دغدغه مندان بودند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۵ ، ۱۸:۵۸